|
|
|
Team Marlboro Azia - Jørgen / Gordon |
Klasse |
Placering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Bella - Christina / Per |
Klasse |
Placering |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Carmen - Gordon |
Klasse |
Placering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Fanta - Rie og Peter |
Klasse |
Placering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Felipe - Anette og Lau |
Klasse |
Placering |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Fiona - Merete |
Klasse |
Placering |
|
|
|
Team Marlboro Gaby - Pia |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugstæver |
V 7 |
|
|
|
Team Marlboro Gaia - Pernille og Per |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
6-9 tæver |
Klassevinder |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
4-6 tæver |
Siegerin / årsvinder |
|
|
|
Team Marlboro Gaga - Kirsten |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
4-6 tæver |
SL 8 |
|
|
|
Team Marlboro Gamba - Morten |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Brugstæver |
V 2 |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugstæver |
V 1 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Brugstæver |
V 5 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugstæver |
V 8 |
|
|
|
Team Marlboro Inez - Peter / Gordon |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugstæver |
VA 2 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Brugstæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Kala - Jette |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Overgangsklasse tæver - lst |
SG 2 |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Overgangsklasse tæver - lst |
SG 3 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Overgangsklasse tæver - lst |
SG 2 |
5.2.2023 Skue i kreds 55 Furresø |
Unghunde tæver - lst |
SG 4 |
|
|
|
Team Marlboro Liva - Dorthe |
Klasse |
Placering |
11.11.2023 Skue i Kolding |
Brugstæver - lst |
V 5 |
|
|
|
Team Marlboro Pacco - Ole |
Klasse |
Placering |
11.11.2023 Skue i Kolding |
Veteran hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Power - Kim / teamet |
Klasse |
Placering |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Surpise - Jan |
Klasse |
Placering |
7. - 10.9.2023 Siegerschau i Nürnberg |
Unghunde tæver |
SG 65 |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Unghunde tæver |
SG 5 |
1.7.2023 Skue i Kreds 10 Hjørring |
Unghunde tæver |
Klassevinder |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Unghunde tæver |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Tess - Lone |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Brugstæver - lst |
Klassevinder |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugstæver - lst |
V 1 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugstæver - lst |
Klassevinder |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Brugstæver - lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Trixie - Bodil |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Unghunde tæver |
SG 3 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Unghunde tæver |
SG 3 |
|
|
|
Team Marlboro Twisted Gin and Lemon |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Yngste hanner - lst |
Sieger / årsvinder |
1.7.2023 Skue i Kreds 10 Hjørring |
Yngste hanner - lst |
Klassevinder |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Yngste hanner - lst |
Klassevinder |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste hanner - lst |
Klassevinder |
5.2.2023 Skue i kreds 55 Furresø |
Yngste hanner - lst |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Ultra - Mai / Gordon |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Veterantæver |
V 2 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Veterantæver |
Klassevinder |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Veterantæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Usher - Solvej og Mik |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Undhunde hanner |
SG 3 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Yngste hanner |
SG 3 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste hanner |
SG 5 |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Yngste hanner |
SG 3 |
|
|
|
Team Marlboro Una - Gitte / Gordon |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Brugstæver |
V 7 |
|
|
|
Team Marlboro Vinston - teamet |
Klasse |
Placering |
25.4.2023 Skue i Italien |
Brugshanner |
V 9 |
|
|
|
Team Marlboro Wega - Søren / Gordon |
Klasse |
Placering |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Brugstæver |
V 7 |
|
|
|
Team Marlboro Xappa - Michael |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugshanner |
V 5 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Brugshanner |
V 6 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugshanner |
V 7 |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Brugshanner |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Yenny - Søren / temaet |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Unghunde tæver |
Klassevinder |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Yngste tæver |
Siegerin / årsvinder |
1.7.2023 Skue i Kreds 10 Hjørring |
Yngste tæver |
Klassevinder |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Yngstetæver |
Klassevinder |
4.6.2023 Skue i Barmstedt, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 2 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste tæver |
Klassevinder |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Yngste tæver |
SG 2 |
10.4.2023 Skue i Bellheim, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 5 |
|
|
|
Team Marlboro Zorro - Kenneth |
Klasse |
Placering |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Yngste hanner |
SG 5 |
|
|
|
Xander von Tronje - Nikolaus / teamet |
Klasse |
Placering |
7. - 10.9.2023 Siegerschau i Nürnberg |
Brugshanner |
V 16 |
20.8.2023 Skue i Köln, Tyskland |
Brugshanner |
Klassevinder |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Brugshanner |
VA 1 - Sieger / årsvinder |
9.7.2023 LLG-skue i Bardowich, Tyskland |
Brugshanner |
Klassevinder |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Brugshanner |
Klassevinder |
4.6.2023 Skue i Barmstedt, Tyskland |
Brugshanner |
V 2 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugshanner |
Klassevinder |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Brugshanner |
Klassevinder |
10.4.2023 Skue i Bellheim, Tyskland |
Brugshanner |
V 3 |
19.3.2023 Skue i Tyskland |
Brugshanner |
V 2 |
|
|
|
Xuse von Tronje - Nikolaus / Per |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Brugstæver |
Klassevinder |
7. - 10.9.2023 Siegerschau i Nürnberg |
Brugstæver |
VA 8 |
20.8.2023 Skue i Köln, Tyskland |
Brugstæver |
Klassevinder |
9.8.2023 Sappemeer, Holland |
Brugstæver |
V 2 |
6.8.2023 Mannheim |
Brugstæver |
V 3 |
|
|
|
Yussi von Tronje - Nikolaus / holder: Peter |
Klasse |
Klasse |
4.6.2023 Skue i Barmstedt, Tyskland |
Brugstæver |
V 2 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugstæver |
V 2 |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
Brugstæver |
V 2 |
10.4.2023 Skue i Bellheim, Tyskland |
Brugstæver |
V 3 |
|
|
|
Karlo vom Osterbergerland - Peter / Teamet |
Klasse |
Placering |
1.10.2023 Skue i Randers |
Yngste hanner |
Klassevinder |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Yngste hanner |
SG 2 |
6.8.2023 Haldensleben, Tyskland |
Yngste hanner |
SG 20 |
17.6.2023 LD-skue i kreds 46 Køge |
Yngste hanner |
Klassevinder |
4.6.2023 Skue i Barmstedt, Tyskland |
Yngste hanner |
SG 2 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste hanner |
SG 2 |
30.4.2023 Skue i Tarm-Skjern |
9-12 hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Charly von Tronje - Nikolaus / holder: Peter |
Klasse |
Klasse |
11. - 13.8.2023 HAS i kreds 20 Tarm |
Yngste tæver |
SG 7 |
6.8.2023 Haldensleben, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 7 |
4.6.2023 Skue i Barmstedt, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 3 |
28.5.2023 LD-skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste tæver |
SG 4 |
|
|
|
Janki Ria |
Klasse |
Klasse |
7. - 10.9.2023 Siegerschau i Nürnberg |
Yngste tæver |
SG 85 |