|
|
|
Boss v. d. Salehof - Niki / Team Marlboro |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Brugsklasse hanner |
Klassevinder |
22.8.2021 Skue i Prenzlau, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
V 14 |
15.8.2021 Skue i Pfaffenhofen/Ilm, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
V 7 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse hanner |
Klassevinder |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Apollo |
Klasse |
Placering |
25.9.2021 Udstilling i Norge |
Brugsklasse hanner |
Norsk udstillingschampion |
15.8.2021 Hedmark, Norge |
FCI mønstring Cert |
V 1 |
14.8.2021 Hedmark, Norge |
FCI mønstring Cert |
BIR |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse hanner |
VA 2 |
18.7.2021 Norsk Winner |
Brugsklasse hanner |
V 1 |
|
|
|
Team Marlboro Aura - Charlotte / Glenn |
Klasse |
Placering |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 4 |
|
|
|
Team Marlboro Bina - Søren. |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Yngste tæver |
SG 12 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
Yngste tæver |
SG 5 |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste tæver |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Cato - Bjarke |
Klasse |
Placering |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
9-12 hanner |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Cayla - Uffe |
Klasse |
Placering |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 7 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
9-12 tæver |
SL 6 |
|
|
|
Team Marlboro Chiva - Britt og Per |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Yngste tæver |
SG 6 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Yngste tæver |
SG 19 |
|
|
|
Team Marlboro Dancer - Teamet |
Klasse |
Placering |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
9-12 hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Dior - Jette |
Klasse |
Placering |
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Yngste tæver |
SG 73 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Yngste tæver |
SG 13 |
10.7.2021 LD skue i Roskilde |
9-12 tæver |
SL 3 |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 6 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
9-12 tæver |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Duffy - Solveig / Gordon |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Brugsklasse tæver |
Klassevinder |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse tæver |
VA 4 |
|
|
|
Team Marlboro Ebonie - Solvej / Per |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Yngste tæver |
Klassevinder |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Yngste tæver |
SG 5 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
9-12 tæver |
SL 4 |
|
|
|
Team Marlboro Enya - Jette |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Veteran tæver |
V 4 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
Veteran tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Fight - Pia / Niller |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Yngste hannerSG 2 |
|
22.8.2021 Skue i Prenzlau, Tyskland |
Yngste hanner |
SG 5 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
9-12 hanner |
Sieger / årsvinder |
25.7.2021 LG skue i Wimmelburg, Tyskland |
9-12 hanner |
SL 6 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
9-12 hanner |
Klassevinder |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
6-9 hanner |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Filuka - Søren / Niller |
Klasse |
Placering |
22.8.2021 Skue i Prenzlau, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 21 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
9-12 tæver |
SL 9 |
25.7.2021 LG skue i Wimmelburg, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 14 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
9-12 tæver |
SL 6 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
6-9 tæver |
SL 4 |
|
|
|
Team Marlboro Gaby - Pia / Niller |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse tæver |
V 10 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
Brugsklasse tæver |
V 9 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 8 |
|
|
|
Team Marlboro Gamba - Per |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
9-12 tæver |
SL 4 |
25.7.2021 LG skue i Wimmelburg, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 13 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
9-12 tæver |
Klassevinder |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 9 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
9 - 12 tæver |
SL 8 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
9-12 tæver |
SL 3 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
6-9 tæver |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Gucci - Peter / Gordon |
Klasse |
Placering |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 8 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
9-12 tæver |
SL 2 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
6-9 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Hailey - Gordon |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Yngste tæver |
SG 4 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
9-12 tæver |
SL 5 |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
9-12 tæver |
SL 7 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
9-12 tæver |
SL 4 |
|
|
|
Team Marlboro Hilton - Karsten |
Klasse |
Placering |
21.11.2021 Skue i Florida, USA |
Brugsklasse hanner |
Klassevinder |
15.8.2021 Skue i Hannover, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
V 2 |
8.8.2021 LG skue i Stralsund, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Iliano - Charlotte / Lars |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
Yngste hanner |
SG 2 |
3.10.2021 Skue i Randers |
9-12 hanner |
Klassevinder |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
6-9 hanner |
SL 4 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
6-9 hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Inez - Peter / Gordon |
Klasse |
Placering |
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Brugsklasse tæver |
V 29 |
15.8.2021 Skue i Hannover, Tyskland |
Brugsklasse tæver |
V 16 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse tæver |
V 2 |
25.7.2021 LG skue i Wanne, Tyskland |
Brugklasse tæver |
V 9 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 2 |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 2 |
|
|
|
Team Marlboro Jabber - Peter / Per |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
6-9 hanner |
SL 5 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
4-6 hanner |
SL 2 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
4-6 hanner |
Klassevinder |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
4-6 hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro JeMilo - Mick |
Klasse |
Placering |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
4-6 hanner |
SL 2 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
4-6 hanner |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro JJay Cato - Jan |
Klasse |
Placering |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
4-6 hanner |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Juicy - Jeanette / Per |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
6-9 tæver |
SL 12 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
4-6 tæver |
SL 5 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
4-6 tæver |
SL 2 |
8.5.2021 Hvalpeshow i kreds 12 Aarhus |
4-6 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Kala - Jette |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
6-9 tæver-lst |
SL 2 |
30.10.2021 Skue i Nordfyn |
6-9 tæver-lst |
Klassevinder |
3.10.2021 Skue i Randers |
6-9 tæver-lst |
SL 2 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
4-6 tæver-lst |
Siegering / årsvinder |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
4-6 tæver-lst |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Kaymon - Maiken |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
4-6 hanner |
SL 10 |
|
|
|
Team Marlboro Lego - Rasmus |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
4-6 hanner |
SL 6 |
|
|
|
Team Marlboro Menya - Frederikke |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
6-9 tæver - LST |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Matheo - Dina og Tom |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
4-6 hanner |
SL 13 |
|
|
|
Team Marlboro Nina - Solvej / Per |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
6-9 tæver |
Klassevinder |
3.10.2021 Skue i Randers |
6-9 tæver |
SL 2 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
4-6 tæver |
SL 5 |
|
|
|
Team Marlboro Niro - Grethe |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
6-9 hanner |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Pacco - Ole |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse hanner - LST |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Panzer - Mona |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
4-6 hanner |
SL 5 |
30.10.2021 Skue i Nordfyn |
4-6 hanner |
SL 4 |
3.10.2021 Skue i Randers |
4-6 hanner |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Phille - Peter / Gordon |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
4-6 tæver |
Klassevinder |
3.10.2021 Skue i Randers |
4-6 tæver |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Power - Kim / teamet |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
4-6 hanner |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Ricco - Teamet |
Klasse |
Placering |
13.11.2021 Vinterskue i Kolding |
Brugsklasse hanner |
V 5 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse hanner |
V 2 |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
V 13 |
|
|
|
Team Marlboro Rose - Bente / Terje |
Klasse |
Placering |
23.5.2021 Skue i Norge |
Brugsklasse tæver |
V 2 |
|
|
|
Team Marlboro Tasha - Bente / Terje |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Veteran tæver |
V 2 |
23.5.2021 Skue i Norge |
Veteran tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Tess - Lone |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Åbenklasse tæver |
SG 2 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Overgangsklasse tæver - LST |
SG 2 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
Unghunde tæver - LST |
Klassevinder |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Unghunde tæver - LST |
Klassevinder |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Unghunde tæver - LST |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Yasmin (Ydon) - Søren |
Klasse |
Placering |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 6 |
|
|
|
Team Marlboro Una - Gitte / Gordon |
Klasse |
Placering |
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Brugsklasse tæver |
V 59 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Brugsklasse tæver |
V 7 |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
Brugsklasse tæver |
V 8 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
Brugsklasse tæver |
V 5 |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Uzo - Bodil |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Unghunde hanner |
SG 3 |
|
|
|
Team Marlboro Vinston - Peter
|
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Unghunde hanner |
SG 7 |
22.8.2021 Skue i Prenzlau, Tyskland |
Unghunde hanner |
SG 2 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Unghunde hanner |
Sieger / årsvinder |
18.7.2021 LG skue i Wuppertal-Ronsdorf |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
11.7.2021 LG skue i Osterhauderfehn |
Unghunde hanner |
SG 2 |
10. 7.2021 LD skue i Roskilde |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Wega - Søren / Glenn |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Unghunde tæver |
SG 3 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
Unghunde tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Xappa - Gordon |
Klasse |
Placering |
3.10.2021 Skue i Randers |
Unghunde hanner |
SG 2 |
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Unghunde hanner |
SG 41 |
22.8.2021 Skue i Prenzlau, Tyskland |
Unghunde hanner |
SG 5 |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Unghunde hanner |
SG 2 |
11.7.2021 LG skue i Osterhauderfehn |
Unghunde hanner |
SG 7 |
27.6.2021 LG skue i Barmstedt, Tyskland |
Unghunde hanner |
SG 2 |
13.6.2021 LD skue i 38 Haderslev |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
24.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Unghunde hanner |
SG 2 |
1.5.2021 Skue i kreds 32 Ringkøbing |
Yngste hanner |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Zasi - Gordon |
Klasse |
Placering |
6. - 8.8.2021 HAS kreds 8 Rønnede |
Veteran tæver |
Siegerin / årsvinder |
|
|
|
Xander von Tronje - Niki / Per |
Klasse |
Placering |
28.11.2021 Skue i Köln, Tyskland |
|
|
2. - 5.9.2021 Bundessiegerzuchtschau Nürnberg |
Unghunde hanner |
SG 13 |
15.8.2021 Skue i Pfaffenhofen/Ilm, Tyskland |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
25.7.2021 LG skue i Wanne, Tyskland |
Unghunde hanner |
SG 3 |
11.7.2021 LG skue i Osterhauderfehn |
Unghunde hanner |
SG 3 |
4.7.2021 LG skue i Mörsch, Tyskland |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|