|
|
|
Team Marlboro Amy Joe - Glenn
|
|
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
Yngsteklasse tæver
|
SG13 |
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
Yngsteklasse tæver
|
SG 33
|
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
Yngsteklasse tæver
|
SG 5
|
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
Yngsteklasse tæver
|
|
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Yngsteklasse tæver
|
SG 4
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Yngsteklasse tæver
|
SG 9
|
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Yngsteklasse tæver
|
SG 8
|
21.03.10 Kombiskue Suså
|
Yngsteklasse tæver
|
SG 13
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro (B)Ojan - N.O. |
Klasse
|
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
Yngsteklasse hanner |
SG 17
|
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Yngsteklasse hanner
|
SG 4
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Yngsteklasse hanner
|
SG 9
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Yngsteklasse hanner
|
SG 2
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Chipsy - Arne Johansen, Norge
|
Klasse
|
Placering
|
11.04.10 udstilling Norge
|
6 - 8 mdr. tæver
|
Klassevinder
|
07.03.10 Helga, Norge
|
4 - 6 mdr. tæver
|
Klassevinder
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Chello - Arne Johansen, Norge
|
Klasse |
Placering
|
17.10.10 Kombiskue i Frederikshavn |
Yngsteklasse hanner
|
Klassevinder
|
25.09.2010 udstilling i Askim i Norge |
12 - 18 mdr. hanner |
Klassevinder
|
13. - 15.08.2010 HAS |
9 - 12 mdr. hanner |
Årsvinder |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Cosmo - Tom, Norge |
Klasse
|
Placering
|
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
10 - 12 mdr. hanner |
Årsvinder |
17.07.10 Norsk Vinner
|
9 - 12 mdr. hanner |
Årsvinder |
04.10 udstilling Norge |
6 - 9 mdr. hanner |
Klassevinder
|
03.10 udstilling Norge |
6 - 9 mdr. hanner |
Klassevinder
|
24.10 udstilling i Kongsberg Norge |
Junior klasse hanner |
Klassevinder
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Chico - Per/Kim/John |
Klasse |
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Yngsteklasse hanner |
SG 2
|
13. - 15.08.2010 HAS |
9 - 12 mdr. hanner |
SL 7
|
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
10 - 12 mdr. hanner |
SL 7
|
30.05.10 Kombiskue Grenå |
8 - 10 mdr. hanner
|
SL 2
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
8 - 10 mdr. hanner
|
Klassevinder
|
09.05.10 Kombiskue Odder
|
6 - 8 mdr. hanner
|
SL 2
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
|
6 - 8 mdr. hanner
|
Klassevinder
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Cobo - Ib |
Klasse
|
Placering
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
8 - 10 mdr. hanner
|
SL 2
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
6 - 8 mdr. hanner
|
SL 3
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Coco - Gordon |
Klasse |
Placering |
13. - 15.08.2010 HAS |
9 - 12 mdr. tæver |
SL 8 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
8 - 10 mdr. tæver |
SL 6 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
6 - 8 mdr. tæver |
SL 3 |
21.03.10 Løkken-Vrå
|
6 - 8 mdr. tæver |
SL 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Deco - Claus Fjordbak
|
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Brugsklasse hanner |
F 3 |
13. - 15.08.2010 HAS |
Brugsklasse hanner |
F 4 |
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup |
Brugsklasse hanner |
F 3 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Brugsklasse hanner |
F 3 |
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Brugsklasse hanner |
F 2 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
|
Brugsklasse hanner |
F 2 |
01.04.10 Kombiskue Skovbo
|
Brugsklasse hanner |
F 2 |
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Brugsklasse hanner |
F 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Eagle - Jesper/Solveig |
Klasse |
Placering |
3.10.10 Kombiskue Randers |
10 - 12 mdr. hanner |
SL 3 |
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. hanner
|
SL 10
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
6 - 8 mdr. hanner
|
SL 7
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Echo - Jens |
Klasse |
Placering
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
6 - 8 mdr. hanner
|
SL 8 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Eraser - Heidi |
Klasse |
Placering |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
6 - 8 mdr. hanner
|
SL 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Emmie - Pernille og Kim |
Klasse |
Placering |
17.10.10 Kombiskue Frederikshavn |
10 - 12 mdr. tæver |
SL 4 |
3.10.10 Kombiskue Randers |
10 - 12 mdr. tæver |
SL 4 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
6 - 8 mdr. tæver
|
SL 9 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Ember - Anette |
Klasse |
Placering |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
6 - 8 mdr. tæver
|
SL 15 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Eah |
Klasse
|
Placering |
3.10.10 Kombiskue Randers |
10 - 12 mdr. tæver |
SL 8 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
6 - 8 mdr. tæver |
SL 16 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Ebonie - Gitte |
Klasse
|
Placering
|
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
Brugsklasse tæver |
Klassevinder |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Brugsklasse tæver |
F 2 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Brugsklasse tæver |
F 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Freya - Lene og Gordon
|
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
8 - 10 mdr. tæver |
Klassevinder |
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. tæver |
SL 5 |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
6 - 8 mdr. tæver |
SL 5 |
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
4 - 6 mdr. tæver |
SL 3 |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
4 - 6 mdr. tæver |
SL 2 |
09.05.10 Kombiskue Odder
|
4 - 6 mdr. tæver |
SL 5 |
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Babyklasse tæver |
SL 4 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Gabbie - Henriette
|
Klasse
|
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. tæver |
SL 9 |
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
6 - 8 mdr. tæver |
SL 12 |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
4 - 6 mdr. tæver |
SL 3 |
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
4 - 6 mdr. tæver |
SL 5 |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
4 - 6 mdr. tæver |
SL 3 |
09.05.10 Kombiskue Odder |
Babyklasse tæver |
Klassevinder |
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Babyklasse tæver |
Klassevinder |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Gaya - Linette Egholm |
Klasse |
Placering |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
4 -6 mdr. tæver |
SL 7 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Ganni - Carine Nielsen |
Klasse
|
Placering |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
4 -6 mdr. hanner |
SL 6 |
09.05.10 Kombiskue Odder |
Babyklasse hanner |
Klassevinder |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Gangster - Line Dohn
|
Klasse
|
Placering
|
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
4 -6 mdr. hanner |
SL 4 |
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
4 -6 mdr. hanner |
SL 2 |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
4 -6 mdr. hanner |
SL 4 |
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Babyklasse hanner |
SL 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Harley - Jørgen |
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
8 - 10 mdr. hanner |
Klassevinder |
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. hanner |
SL 2 |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
4 -6 mdr. hanner |
SL 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Hilton - Christian |
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
8 - 10 mdr. hanner |
SL 2 |
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. hanner |
SL 13 |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
4 -6 mdr. hanner |
SL 3 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Honda - Peter og Jette |
Klasse |
Placering |
3.10.10 Kombiskue Randers |
8 - 10 mdr. tæver |
SL 6 |
13. - 15.08.2010 HAS |
6 - 9 mdr. tæver |
SL 25 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Ibi - Finn og Per |
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Babyklasse tæver |
Klassevinder |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Izak - Marc |
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Babyklasse hanner |
SL 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Jaguar - Thomas |
Klasse
|
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
Brugsklasse hanner |
VA 3 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Jara - Per og Kim
|
Klasse
|
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
Brugsklasse tæver |
F 6 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
F 12 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Jira - Per Frost
|
Klasse |
Placering
|
13. - 15.08.2010 HAS |
Brugsklasse tæver |
VA 5 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
F 6 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Lasso - Claus Jensen
|
Klasse
|
Placering
|
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Brugsklasse hanner |
F 5 |
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Brugsklasse hanner |
F 10 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Leki - Finn og Kim |
Klasse |
Placering |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Brugsklasse tæver |
F 7
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Sacco - Dorthe
|
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Brugsklasse hanner
|
F 5 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
|
Brugsklasse hanner
|
F 5
|
05.04.10 Skue i Tyskland
|
Unghundeklasse hanner
|
SG 5
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Tiffany - Allan
|
Klasse
|
Placering
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Unghundeklasse tæver |
SG 3
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Tiger - Thomas
|
Klasse
|
Placering
|
5. september 2010 Siegerschau i Nürnberg, Tyskland |
Brugsklasse hanner |
F 13 |
13. - 15.08.2010 HAS |
Brugsklasse hanner |
VA 1 - Årsvinder |
08.08.10 Skue i Am Krummenhäger See e.V. Tyskland
|
Brugsklasse hanner |
F 12 |
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
Brugsklasse hanner |
VA 3 |
20.06.10 LG Schau i Rochiltz e. V. Sachsen Tyskland |
Brugsklasse hanner |
F 3 |
13.06.10 Skue i Beeskow Tyskland |
Unghundeklasse hanner
|
Klassevinder
|
30.05.10 Skue i Bordesholm Tyskland
|
Unghundeklasse hanner
|
Klassevinder
|
09.05.10 Skue i Hannover Tyskland
|
Unghundeklasse hanner
|
Klassevinder
|
17.04.10 Skue i Tyskland
|
Unghundeklasse hanner
|
Klassevinder
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Ultima - Gitte |
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Brugsklasse tæver |
Klassevinder |
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
Unghundeklasse tæver |
Klassevinder
|
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
Unghundeklasse tæver |
Klassevinder
|
09.05.10 Skue i Hannover Tyskland
|
Unghundeklasse tæver |
SG 4
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Quess - Per |
Klasse
|
Placering
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Brugsklasse tæver |
F 2 |
30.04.10 Skue Rosklide |
Brugsklasse tæver |
F 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Quno - Palle
|
Klasse
|
Placering
|
04.07.10 Kombiskue Hjørring
|
Brugsklasse hanner |
F 2 |
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
Brugsklasse hanner |
F 2 |
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup |
Brugsklasse hanner |
F 5 |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Brugsklasse hanner |
F 3 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Brugsklasse hanner |
F 6 |
25.04.10 Skue i Tyskland
|
Brugsklasse hanner |
F 3 |
28.02.10 Kombiskue Suså
|
Unghundeklasse hanner
|
Klassevinder
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Xenia - Fru Jensen
|
Klasse
|
Placering
|
3.10.10 Kombiskue Randers |
Unghundeklasse tæver |
SG 5 |
13. - 15.08.2010 HAS |
Unghundeklasse tæver |
SG 23 |
26.06.10 Kombiskue Haderslev |
Unghundeklasse tæver |
Klassevinder
|
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
Unghundeklasse tæver |
SG 9 |
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup |
Unghundeklasse tæver |
SG 7 |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Unghundeklasse tæver |
SG 4
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Unghundeklasse tæver |
SG 6
|
13.05.10 Kombiskue Vallensbæk
|
Unghundeklasse tæver |
SG 2
|
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Unghundeklasse tæver |
Klassevinder
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Yngsteklasse tæver
|
|
14.03.10 Kombiskue Frederikssund
|
Yngsteklasse tæver
|
SG 5
|
28.02.10 Kombiskue Suså
|
Yngsteklasse tæver |
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Vanco - Niller
|
Klasse
|
Placering
|
24.07.10 SSM Svensk Vinner
|
Unghundeklasse hanner
|
SG 17
|
20.06.10 Kombiskue Skanderborg |
Unghundeklasse hanner
|
SG 3
|
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup |
Unghundeklasse hanner
|
SG 6
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Unghundeklasse hanner
|
SG 3
|
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Unghundeklasse hanner
|
SG 3
|
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
|
Unghundeklasse hanner
|
SG 4
|
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Unghundeklasse hanner |
SG 4
|
28.02.10 Kombiskue Suså
|
Unghundeklasse hanner
|
SG 2 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Venus - Brian Borg
|
Klasse
|
Placering
|
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Unghundeklasse tæver |
SG 7 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Unghundeklasse tæver |
SG 4 |
28.02.10 Kombiskue Suså |
Unghundeklasse tæver |
SG 3
|
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Zlatan - Finn
|
Klasse |
Placering |
30.05.10 Kombiskue Grenå |
Yngsteklasse hanner |
SG 3 |
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing |
Yngsteklasse hanner |
SG 3 |
09.05.10 Kombiskue Odder
|
Yngsteklasse hanner |
SG 2 |
18.04.10 Landsdelsskue Nibe |
Yngsteklasse hanner
|
SG 4 |
21.03.10 Løkken-Vrå |
Yngsteklasse hanner
|
SG 3 |
|
|
|
|
|
|
Team Marlboro Zico - Torben Pihl
|
Klasse |
Placering |
17.10.10 Kombiskue Frederikshavn |
Unghundeklasse hanner |
SG 4 |
13. - 15.08.2010 HAS |
Unghundeklasse hanner |
SG 13 |
28.02.10 Kombiskue Løkken-Vrå
|
Yngsteklasse hanner |
SG 6 |
|
|
|
|
|
|